درباره من

من، آدم دغدغه مندی به حساب نمی آیم و معمولا سعی می کنم به جای فکر کردن به مسائل مختلفی که از نظر خیلی ها مهم هستند و حتی شاید واقعا دارای اهمیت قابل توجهی باشند، در سکوتی رؤیایی چایم را بنوشم و رمان مورد علاقه ام را ورق بزنم…

اما خب، بی دغدغه هم نیستم. دغدغه من زندگی است؛ یک دغدغه کلی و مبهم اما اساسی، که معتقدم ارزش فکر کردن را دارد. برای من مهم است که بدانم زندگی از کجا شروع شده و چه مسیری را طی کرده و در کجا به پایان می رسد؛ اما مهم تر از «کجا»، این است که «چگونه»! زندگی چگونه می گذرد و باید چگونه باشد؟! این چگونگی ذهن من را مشغول و آشفته می کند و در عین حال، فکر کردن به آن، برایم لذت بخش است.

من شاید از جهات بسیاری «گمشده» محسوب شوم؛ خیلی چیزها را نمی دانم و بین این نادانسته ها، حیران و گمشده ام… اما خب… اصولی دارم که معتقدم ارزش مطرح کردن را دارند؛ علاقه مندی هایی دارم که بهشان پایبندم و بدم نمی آید اگر فرصتی برای جار زدنشان به دست بیاورم!

کاپسکا، شاید همین فرصت جار زدن باشد! نقطه مشترک تمام مطالب کاپسکا این است که همه شان علاقه مندی من به حساب می آیند و همه شان را دوست دارم.

من عاشق جمع کردن عکس های گوناگونم؛ حیوانات، مناظر طبیعی، شهرها، کتاب ها و هرچیزی که فکرش را می کنید! به طراحی گرافیک علاقه دارم و چند سالی هست که اوقات فراغتم را صرفش می کنم. از طرف دیگر، عاشق خواندن هستم؛ متن های ادبی، شعرها، رمان ها… اصلا… شاید بشود گفت که کتاب بازم! خودم هم، گاهی اوقات دستم به نوشتن می رود؛ مخصوصا وقتی موضوع نوشتن، همان چیستی و چگونگی زندگی باشد. از طرف دیگر… من دانشجوی دکتری رشته علوم قرآن و حدیث هستم و بنابراین، الهیات، تخصصم به حساب می آید؛ تخصصی که عاشقانه دوستش دارم.

با این توضیحات، شاید بهتر فهمیده باشید که مطالب این سایت بر چه اساسی تهیه می شوند؛ محرک تهیه این مطالب، علاقه من به آنهاست… و محرک من برای راه اندازی کاپسکا، این است که دوست دارم علاقه مندی هایم (و مهم تر از آنها، اصول ارزشمند زندگی ام) را در قالب اطلاعات عمومی و … به شما معرفی کنم. این سایت را راه انداختم چون امیدوارم حتی برای دقایق کوتاهی هم که شده، حس خوبی را به بازدیدکنندگانش منتقل کنم و اندکی هم که شده، آنها را به تفکر دعوت کنم؛ تفکر درباره چیزهایی که فکر خودم را مشغول می کنند و دوستشان دارم…